امام جمعه بندرعباس با تشریح شایعه و جنگ روانی گفت: شایعه‌سازان به دنبال انحراف افکار عمومی هستند و می‌خواهند به جامعه و انقلاب ضربه بزنند.

شایعه‌سازی با هدف تخریب انقلاب و انحراف افکار عمومی انجام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الضحی به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان اظهار داشت: شایعه یکی از بیماری‌هایی است که از طرف دشمن صورت می‌گیرد و می‌توانیم آن را به جنگ روانی تعبیر کنیم.

وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم افزود: نوک تیز شایعه متوجه مومنین است و شایعه دارای عذاب بزرگ است.

امام جمعه بندرعباس، عذاب شایعه را در دنیا و آخرت بزرگ دانست و افزود: شایعه‌سازان نمی‌میرند مگر به عذاب آن تهمت‌هایی که منتشر کرده‌اند، گرفتار شوند.

حجت الاسلام عبادی‌زاده با طرح پرسش اینکه چه کسانی شایعه‌ساز هستند گفت: اولین گروه شایعه‌سازان منافقین هستند. در زمان ما نیز منافقین پیر و سالخورده را در یک کشور اروپایی جمع کرده‌اند تا شایعه تولید کنند.

وی گفت: گروه دوم انسان‌های حقیر هستند و گروه سوم، اراذل و اوباش هستند، به تعبیر قرآن کریم بیماردلانی که از بیماری روحی رنج می‌برند شامل اراذل، اوباش و اهل فسق هستند.

امام جمعه بندرعباس با استناد به آیات قرآن یهود را دسته چهارم تولید شایعه دانست و ابراز داشت: امروز جریان منحوس صهیونیستی با هالیوود و سایر امکانات در حال تولید شایعه است.

عبادی زاده ادامه داد: دسته پنجم از شایعه سازان به تعبیر عبادی زاده کسانی هستند که خودشان در درون خود عیب دارند و دوست دارند زشتی‌ها و منکرات را در جامعه گسترش بدهند و جامعه مانند خودشان شود و آنان انگشت‌نما نشوند.

وی با طرح این پرسش که جامعه ایمانی ما هیچ کدوم از اینها نیست و چرا ما باید با این افراد همراهی کنیم؟گفت: امروز فضای مجازی تبدیل به فضای حقیقی شده است و متاسفانه یکی از عواملی که در آن هرج و مرج و شایعه‌سازی و تخریب وجود دارد فضای مجازی است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به نقص قوانین از مسؤولین و مجلس شورای اسلامی خواست برای قانونمند کردن جرائم فضای مجازی تلاش کنند.

عبادی‌زاده، انگیزه‌های شایعه سازی را نیز دسته بندی کرد و اولین مورد را در انتقام جویی و تسویه حساب دانست.

وی انگیزه دیگر شایعه‌سازان را ضربه زدن به انقلاب اسلامی و جامعه ایمانی دانست و گفت: شایعه‌سازی به دنبال انحراف افکار عمومی است و می‌خواهد به جامعه و انقلاب ضربه بزند.

خطیب جمعه بندرعباس ضمن یادآور شدن تذکرات متعدد رهبری بر بصیرت‌افزایی گفت: کسی که عالم به زمانه شود شایعات بر او اثر نمی‌کند.

عبادی زاده در پایان خطبه اول گفت: تنها راه واکسینه و مصونیت‌بخشی به جامعه در مقابل شایعه‌سازی تقوای الهی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع حقوق بشر پرداخت و عنوان کرد: آمریکا و غرب در حالی مدعی حقوق بشر جهانی هستند که خود آغازگر جنگ جهانی اول و دوم بودند و باعث کشته و آواردگی میلیون انسان شدند.

خطیب جمعه بندرعباس اضافه کرد: غربی‌ها در بحث حقوق بشر در جهالت و رسوایی آشکاری هستند و ما باید در این باره اندیشه تابناک حقوق بشر اسلامی را تبدیل به یک گفتمان جهانی کنیم و افشاگری را در دستور کار خود قرار دهیم.

عبادی زاده در ادامه سخنان خود در تذکری به وزیر بهداشت افزود:هر انسانی باید در حوزه تخصص خود اظهار نظر کند و این جمله از زبان وزیر بهداشت که گفته بود گریه کردن بر مصیبت اهل بیت اطهار(ع) باعث افسردگی و افزایش خودکشی می‌شود صحیح نیست.

وی ادامه داد: زیرا در آمریکا و کشورهای غربی بنا بر استناد آمارهای خودشان در هر ۱۲ دقیقه یک خودکشی رخ می‌دهد، آیا مردم این کشورها هم گریه بر اهل بیت(ع) انجام می‌دهند که آمار افسردگی و خوکشی بالا است؟ باید کمی در این باره سنجیده‌تر عمل کنیم.

امام جمعه بندرعباس در پایان، سالروز ازدواج حضرت علی (ع) با حضرت زهرا (س) را به تبریک گفت.

 • به اشتراک بگذارید :

  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد